PALEO

COCONUT MACAROONS / PALEO KOKOSKY

11.12.18

Kokosky mi ve vánočním repertoáru chyběly. Moc se mi totiž nedařily a vždycky mi přišlo líto na ně věnovat tolik bílků. Každopádně od té doby, co mám na blogu vaječný likér, je to o něco snazší jak pro mě tak pro vás. Z bílků kokosky, ze žloutků vaječňák. Tyhle kokosky jsou jen lehce "doslazené" kokosovým máslem, tedy se můžou řadit i mezi nízkosacharidové cukroví ;)

Serving: 26 pcs
Prep time: 10 min
Bake time: 22 min
Ingredience:
250 g bio nahrubo strouhaného kokosu 
-určitě nevolte ten kokos, který má v nápisu "sušený strouhaný", já používám od značky Country life
4 lžíce kokosového másla - rozehřátého
8 bílků od šťastných slepiček - ideálně třeba po výrobě vaječného likéru
špetka soli
1/2 lžičky vanilky
cca 80 g nejlépe 90-100% čokolády a nebo zvolte výrobu dámácí čokolády
Postup:

  1. Předehřejte si troubu na 150°C a vyložte si plech pečícím papírem. 
  2. Vyšlehejte si bílky se špetkou soli do tuhého sněhu a v misce si smíchejte rozehřáté kokosové máslo se strouhaným kokosem a vanilkou. 
  3. Jakmile budou bílky našlehané, vmíchejte do nich připravenou kokosovou směs. Pomocí lžíce nebo lžičky tvořte kokosky na plech. Z daného množství jsem vytvořila cca 26 velkých kousků.   Pečte v předehřáté troubě zhruba 22 minut.
  4. Jakmile budou hezky zlatavé, vyjměte je z trouby a dejte vychladnout. A zatímco budou chladnout, tak si můžete rozpustit čokoládu v horké lázni (nebo si připravit svou vlastní domácí). 
  5. Kokosky můžete namáčet do čokolády ze spodu - celý spodek. Nebo je můžete čokoládou jenom pokapat. Ale také je můžete do čokolády namočit celé. 
  6. Nejchutnější jsou v den výroby. 

Ať se vydaří a hlavně nezapomeňte na výběr správného kokosu. 
Míša

You Might Also Like

0 komentářů