BABY FOOD

GRAIN-FREE GRANOLA / OŘECHOVÁ GRANOLA

29.5.18

Ořechová granola mě osobně nezasytí na tak dlouho jako vajíčka nebo jiná slaná snídaně. Ale pro mlsné dětské jazýčky je ideální. Ať už jako snídaně a nebo svačinka. Přimíchejte dětem ovoce, které mají rády a ta nejlepší granola bez lepku a obilovin je na světě. Nejlepší částí je fakt, že granola křupe i po namočení do mléka, jogurtu či kefíru. Takhle to mám třeba já nejradši :)
Serving: 1 big jar
Prep time: 10 mins
Bake time: 20 mins
Ingredience:
100g blanšírovaných mandlí
100g kešu ořechů
100g makadamových ořechů
100g pekanových ořechů
100g kokosových chipsů
3 lžíce kokosového oleje
2 lžíce medu - volitelně
1/2 lžičky skořice
1/4 lžičky vanilky 
špetka soli
Navíc:
lyofilizované ovoce
Postup:
Předehřejte troubu na 160°C. Ve food procesoru/mixéru si nasekejte nahrubo mix ořechů. Ale opatrně, ať je nerozemelete úplně. V kastrolu si rozehřejte na středním plameni kokosový olej spolu s medem, skořicí, vanilkou a solí. Zahřívejte zhruba 5 minut. Poté stáhněte z plotýnky a zamíchejte do směsi připravené ořechy. Rozprostřete granolu rovnoměrně na plech vyložený pečícím papírem a pečte 20-25 minut nebo dokud nebude granola lehce hnědá. V půlce čase plech z trouby vyndejte a granolu promíchejte. Jakmile bude granola hotová, vyndejte ji z trouby a nechte pořádně vychladnout. Po vychladnutí ji prolámejte (pokud bude potřeba) a přidejte lyofilizované ovoce. Já přidala borůvky, višně a broskve. Granolu s ovocem promíchejte a skladujte ve vzduchotěsné nádobě maximálně dva týdny.  
Tip: Vyhrajte si s chutí, do kokosového oleje přisypte například kakao, měňte druhy ovoce nebo změňte složení ořechového základu.
Míša

You Might Also Like

0 komentářů