MAIN DISH

SHEPHERD`S PIE / PASTÝŘSKÝ KOLÁČ

25.4.18

Recept na pastýřský koláč je určitě jeden z těch lehčích. A tak vlastně nevím, proč jsem ho nezkusila daleko dřív, je to lahoda. Mletému hovězímu batáty prostě sluší! Pokud ale zatoužíte po lehčí variantě, vyzkoušejte navrch místo batátové kaše kaši květákovou ;) 
Servings: 2 big portions
Prep time: 15 mins
Bake time: 35 mins
Ingredience:
500g bio hovězího mletého masa
1 lžíce sádla od farmáře / ghí
1 cibule
3 mrkve
2 stonky řapíkatého celeru
2 lžíce pokrájeného medvědího česneku (v sezóně), případně 2 stroužky klasického česneku
2 lžičky pokrájeného čerstvého tymiánu
sůl, pepř
2 větší batáty
1/2 hrnku kokosového mléka
2 lžíce ghí
Postup:
Předehřejte si troubu na 180°C. Oškrabejte si batáty, pokrájejte na větší kousky a dejte vařit v osolené vodě zhruba na 10 minut. Poté vodu z hrnce vylijte, přidejte kokosové mléko, ghí a špetku soli a promixujte ponorným mixérem (nebo v mixéru). Mezitím, co se budou batáty vařit, si oloupejte cibuli a najemno nakrájejte, oškrabejte mrkve, které pokrájejte je na čtvrt kolečka, a omyjte řapíkatý celer, který také pokrájejte. Rozehřejte si na pánvi sádlo a opékejte cibuli, mrkev a celer zhruba 5 minut na středním plameni. Poté přimíchejte mleté maso, přidejte sůl a pepř a míchejte zhruba dalších 10 minutek. Na závěř přidejte do pánve medvědí česnek, tymián a pořádne promíchejte. 
Nyní si připravte zapékací misku. Na dno přendejte masovou směs z pánve a navrch přendejte batátovou kaši z hrnce. Můžete vršek batátové kaše v míse "ozdobit" třeba lžící, vidličkou. Pečte zhruba 35 minut, k závěru můžete zapékací misku posunout do vrchní části trouby, abyste získali kůrčičku. 

Dobrou chuť,
Míša

You Might Also Like

0 komentářů