EASTER

BAKED STUFFED SWEET-POTATOES / PLNĚNÉ PEČENÉ BATÁTY

28.3.18

Jedno z těch rychlejších a snadnějších hlavních jídel na přípravu. Možná, že se to nezdá, ale nejnáročnější je na tom příprava chimichurri, které jídlu dodá svěží zelenou barvu a skvělou chuť. Nevím, jak líp přivítat jaro na talíři než čerstvými bylinkami :) 
Serving: 2 portions
Prep time: 20 min
Cook time: 35 min
Ingredience:
4 batáty
avokádo
řeřicha
250g bio hovězího mletého masa od farmáře
sůl, pepř,
1 lžička sladké papriky
1/2 lžičky drceného hořčičného semínka
sádlo/ghí

Chimichurri:
jemně nasekaná petržel
jemně nasekané čerstvé oregáno
jemně nasekaný čerstvý koriandr
chilli vločky
extra panenský olivový olej
vylisovaný česnek
šťáva z limety/citronu
coconut aminos
Postup:
Nejdříve si připravte chimichurri, aby se chvilku odleželo. Smíchejte jemně posekané bylinky s olivovým olejem (na hrnek bylinek půl hrnku olivového oleje), dochuťte lžící coconut aminos,  šťávou z limety, vylisovaným stroužkem česneku a chilli vločkami - dle chuti.  
Předehřejte si troubu na 180°. Omyjte batáty, osušte a na pár místech do nich vpíchněte vidličkou. Dejte je péct takto vcelku zhruba na 25-35 minut. Mezi tím si rozpalte pánev a nechte rozpustit sádlo/ghí, na kterém budete připravovat maso. Mleté maso si osušte kuchyňskou papírovou utěrkou a restujte na pánvi, přidejte sůl, pepř, sladkou papriku, hořčičné semínko a vše důkladně promíchejte. Restujte a míchejte přibližně 12 minut, dokud maso není hotové. 
Nakrájejte si na kostky avokádo.
Hotové batáty připravte na talíře. Nařízněte je zvrchu a lehce roztáhněte do stran, abyste je mohli naplnit. Plňte masem, navrch přidejte avokádo a chimichurri. Servírujte s lehkým listovým salátkem. (Já ještě zasypala celý talíř řeřichou)

You Might Also Like

0 komentářů