MAIN DISH

PHO GA VARIATION / VARIACE NA KUŘECÍ PHO

9.2.18

Spolu s článkem Léčivý vývar tu mám pro vás i dlouho očekávaný recept na paleo variaci vietnamské kuřecí pho polévky. Ať vám chutná, spolu s hovězí verzí je to totiž má nejoblíbenější. 

Serving: cca 3l
Cook time: 4-24 hours
Ingredience:
1 celý kuřecí skelet od farmáře
4 kuřecí stehna s kostí a kůží od farmáře / nebo křídla
300 g kuřecích prsou od farmáře (budou potřeba až před dokončením vývaru)
1 lžíce jablečného octu
sůl - cca 2 lžičky
cca 70g čerstvého zázvoru
1 cibule - oloupaná a rozpůlená
5 hvězdiček badyánu
1 svitek skořice
8 kuliček pepře
3 - 3,5 l vody

K servírování: 
cuketové nudle - cca půl cukety na jednu porci
červená cibule
jarní cibulka
avokádo
bílá ředkev
koriandr
uvařená kuřecí prsa (z vývaru)
limeta
chilli paprička / chilli vločky
Postup:
Vložte do hrnce skelet spolu se stehny a zalijte vodou a přiveďte k varu. Zázvor si podélně rozpůlte a lehce ho naklepejte paličkou na maso. A spolu se skořicí, cibulí a badyánem ho opražte nasucho na pánvi. Poté přidejte do hrnce opražený obsah pánve spolu s jablečným octem, solí a pepřem, stáhněte plamen a táhněte vývar 4-24 hodin (dle vašich možností a preferencí). Popřípadě vložte vše najednou do pomalého hrnce, zvolte si počet hodin a teplotu a táhněte vývar v něm. Za mě - čím déle, tím lépe.
Půl hodiny před tím, než vývar budete chtít vypnout, přidejte do hrnce také očištěná kuřecí prsa vcelku a 30 minutek je ve vývaru povařte.
Mezitím si do hlubokých misek nakrouhejte spiralizérem cuketu, přidejte pokrájenou červenou cibuli, jarní cibulku, avokádo, bílou ředkev. Po 30 minutách vyndejte uvařená kuřecí prsa a nakrájejte je na tenké plátky, které přidejte také do misky k zelenině. Vývar si pořádně sceďte. A ještě horký nalijte do misek k zelenině. Do hotové polévky přisypte čerstvý koriandr, zakápněte šťávou z půl limety a dle chuti přidejte chilli vločky.
Zbytek čistého vývaru skladujte ve sklenicích v lednici maximálně 3-4 dny nebo ho zamrazte.
Dobrou chuť, 
Míša

You Might Also Like

0 komentářů