PALEO

KŘUPAVÉ RAFFAELLO

6.12.17

Kokos miluju, kokosové kouličky ještě více. A tak jsem pro vás připravila téměř to pravé křupavé raffaello, které si můžete užít bez výčitek nejen na Vánoce :) Recept je trochu pracnější na čas, ale vyplatí se! Každopádně, pokud zatoužíte po rychlejší verzi a nevadí vám mascarpone, zkuste vnitřní náplň podle Hanky Štipák - zde.

Serving: cca 12-15 pieces
Prep time: 20 mins
Chill time: 12 hours
Ingredience:
Vnitřek
3/4 hrnku kešu oříšků (cca 130g)
100 g kokosového oleje
1 lžíce medu (cca 25g) - volitelně
1/2 lžičky vanilkového prášku
cca 12-15 blanšírovaných mandlí

Obalení
3 lžíce nasucho opražené mandlové mouky
2 lžíce kokosového másla 
- lze delším mixováním strouhaného kokosu získat doma, popřípadě ale lze použít i kokosovou mouku
cca 1/2 hrnku kvalitního strouhaného kokosu
-vyhněte se sušenému strouhanému kokosou
Postup:
Všechny ingredience na vnitřek (kromě celých mandlí) umixujte v mixéru. Vzniklý krém dejte ztuhnout alespoň na 3 hodiny do lednice. Nejlépe však do druhého dne. Druhý den tvarujte z krému kouličky, které naplňte blanšírovanými mandlemi. V tento krok nemusí být kouličky ukázkově kulaté, nejspíš vám to ani nepůjde. Dejte kouličky znovu do ledničky, než si připravíte ingredience na obalení. 
Do jedné misky si připravte opraženou mandlovou mouku. Do další misky zase kokos. Ve vodní lázni si rozpusťte kakaové máslo s kokosovým máslem a nechte následně lehce vystydnout. 
V tento moment si vyndejte připravené kouličky z lednice, obalte je v opražené mandlové mouce a dotvarujte si je :) Namočte jednu po druhé do připraveného kakaového másla s kokosovým a následně rychle obalte v misce s kokosem. Skladujte ve vzduchotěsné nádobě v ledničce a nebo zamrazte. 
Ať se vám povedou a chutnají,
Míša

You Might Also Like

0 komentářů