PALEO

CRANBERRY SQUARES / BRUSINKOVÁ BUCHTA

17.12.17

Vánoce nemusejí být jenom o cukroví. Připravte v pár minutách rodině či návštěvě vánoční buchtu, která je sladká i lehce kyselá zároveň. Navíc prozáří svou brusinkovou barvou všechny stoly. Je to láska na první sousto. Věřte mi. 
Že nemůžete sehnat čerstvé brusinky? Podívejte se pod postupem na mé tipy ;)
Serving: 12 pcs
Prep time: 5 mins
Bake time:  35-40 mins
Ingredience
Těsto:
2 hrnky mandlové mouky
1/2 hrnku tapiokového škrobu
4 lžíce kokosového oleje
1 lžíce medu
Brusinková náplň:
2 hrnky čerstvých brusinek
1-2 lžíce medu
1 lžíce tapiokového škrobu
kůra z 1/2 pomeranče
šťáva z 1/2 pomeranče
1/2 lžičky vanilkového extraktu či vanilkového prášku
Postup:
Předehřejte si troubu na 180°C.  Smíchejte všechny ingredience na těsto a pořádně promíchejte rukama do těsta. Dejte stranou cca 1/4. Zbylé 3/4 vmačkejte do připravené formy, kterou vyložte pečícím papírem (já použila formu o rozměrech 26x17cm). V misce si promíchejte brusinky se šťávou a kůrou z půlky pomeranče, přimíchejte vanilku, med a lžíci tapiokového škrobu. Takto vzniklou brusinkovou náplň přendejte na připravené těsto ve formě a rovnoměrně rozložte. Rozdrobte po povrchu zbylou čtvrtinu těsta, kterou jste si dali stranou. Pečte 35-40 minut, dokud buchta z vrchu nezačne lehce hnědnout. Nechte vychladnout a servírujte. Případně skladujte uzavřené ve vzduchotěsné nádobě v lednici. 
Tip: Buchta je skvělá i v jablečné verzi - smíchejte nasekaná jablka se skořicí a pekany, zbytek ingrediencí ponechejte. Vyzkoušejte ji také s rybízem, se směsí z mražených višní (teď přes zimu prodává například Dione), borůvkami. 
Dobrou chuť,
Míša

You Might Also Like

0 komentářů