MAIN DISH

AVO DEVILED EGGS / AVO-KORIANDROVÁ PLNĚNÁ VAJÍČKA

31.12.17

Plněná vajíčka jsou prostě klasika. Dají se přirpavit na tolik způsobů. A i když jsem určitě tímto rychlo receptem neobjevila Ameriku :D, na silvestrovské menu se hodí náramně. V receptu používám domácí majonézu, jejíž přípravu nemusíte hledat jen v odkazu (ale můžete :)), nakopírovala jsem vám ji i sem. A pokud budete hledat další inspiraci, co rychlého na dnešní večer připravit, tak mé tipy jsou: Plněné švestky a datle ve slaninovém kabátku, Kokosové chipsy, Biftekové tyčinky, Slané dýňové muffiny, Okurkový salát, Kapustové chipsy, Tuňákové lilky, Mandlové řízečky, Jahody v čokoládě, Batátové tousty, Domácí semínkovo-ořechový chlebík
Užijte si dnešní přípravy, společnost přátel, známých a rodiny. A oslavte Nový rok v plné parádě. 
Děkuju vám moc za přízeň v tomto uplynulém roce<3
Serving: 6 pcs
Prep time: 10 mins
Cook time: 10 mins
Ingredience:
3 šťastná vajíčka
1/2 avokáda
1 lžička dijónské hořčice bez cukru
hrst čerstvého koriandru - nasekaného 
granátové jablko jako tečka na dozdobení a zvýraznění chuti :)

Domácí majonéza:
1 šťastné vajíčko
200-250 ml olivového oleje
1/4 lžičky soli
pepř
2 lžičky hořčice bez cukru
1 lžička citrónové šťávy
-vše pokojové teploty
Postup:
Vajíčka. Přiveďte vodu v hrnci k varu. Přidejte špetku soli a pomocí lžíce vložte celá vajíčka tak, aby byla celá ponořená pod vodou. Připravujete vajíčka natvrdo, takže po chvilce stáhněte plamen, aby voda dál probublávala a vařte 10 minut. Jakmile uběhne čas, dejte hrnec pod kohoutek se studenou vodou a alespoň jednu minutu nechte vodu v hrnci měnit za studenou. Mezitím si rozkrojte avokádo, vydloubněte polovinu dužiny a vložte do mixéru spolu se 2 lžícemi majonézy, hořčicí, koriandrem. Vyloupejte si vajíčka, rozkrojte je podélně a pomocí lžičky vydloubněte žloutky, které přidejte k ostatním surovinám do mixéru. Umixujte si směs do hladka. Dochuťte případně solí a pepřem. Plňte jednotlivé půlky bílků ať už přes zdobný sáček a nebo jen nedbale pomocí lžičky. Servírujte dozdobené pokrájeným koriandrem a zasypané granátovým jablíčkem :)
Domácí majonéza. Já ji připravuji v mixéru. Ale vystačíte si i s tyčovým mixérem s nástavcem metličky. Jinak opravdu upozorňuji, že je potřeba mít všechny přísady pokojové teploty, aby se majonéza nezdrcla a povedla se :) Nejdříve vložte do mixéru/nádoby vejce, sůl, pepř, citrónovou šťávu a hořčici. Promixujte. A pak nastavte chod mixéru na lehký střední stupeň a pomalu postupně (nejlépe z nádoby se zobáčkem) přikapávejte za stálého mixování olivový olej dokud tam nenalijete celé množství. To stejné platí pro mixování ručním mixérem. Jakmile dosáhnete konzistence majonézy, máte hotovo. Vložte prozatím majonézu do lednice.
Dobrou chuť, 
Míša

You Might Also Like

0 komentářů