MAIN DISH

BAKED PANCAKES / ZAPEČENÉ PALAČINKY

14.6.17

Dostávám od vás často dotazy, jaký mixér doma používám. Dřív jsem si vystačila s ručním blenderem a měla také obyč smoothiečkovač. Vloni jsem ale dostala jako svatební dar od rodiny Thermomix TM5. A byla jsem štěstím bez sebe. Jeho starší model/brácha je totiž pomocníkem v mamčině kuchyni už víc jak 17 let. A já ho mamce jen záviděla, když jsem se odstěhovala. Tenhle stroj totiž není jen obyčejný mixér. Můžete v něm vážit suroviny, míchat, sekat, mlít třeba ořechy na mouku tak jako já, hnětat těsto, mixovat nejjemnější zeleninová a ovocná smoothiečka, připravovat pokrmy v páře, vařit polévky, omáčky, dokonce hlavní jídla, ale také šlehat sníh a krémy, ohřívat na určitou teplotu a dokonce emulgovat a restovat. A všechno funguje na sto procent. Zní to jako sen, co? Taky je. A jelikož jsem nadšený spotřebitel, tak jsem vám o jeho existenci chtěla dát vědět a s Thermomixem jsem se spojila. Tentokrát jsem připravila pro ostatní spokojené vlastníky Thermomixu recept na variaci zapečených palačinek do newsletteru a webové receptové platformy. A já bych se o tenhle recept chtěla podělit i s vámi. Nicméně, pokud by vás napadaly jakékoliv dotazy k přístroji, nebo s ním máte jakékoliv zkušenosti či byste je teprve chtěli mít - pište. Nebo byste chtěli, abych pro vás s Thermomixem vymyslela nějakou soutěž, předváděčku, akci?  Pište také :)
Něco navíc: Thermomix dokonce využívají v kuchyních restaurací jako Eska, Entree, Art Deco Imperial, Best Western Premier, Jachta, Secret of raw, Slavia, Pavillon a mnohé další..

A teď už ten recept. Jsou to zapečené palačinky bez mouky, bez škrobů. Dalo by se říci, že to jsou vlastně jen vajíčka zase na jiný způsob. A to mě baví.. Tak doufám, že bude i vás. 
Těsto na 1 zapečenou palačinku:
3 vejce od šťastné slepičky - rozdělené na bílky a žloutky
25g kokosového mléka a nebo vysokoprocentní bio smetany
špetka soli a pepře
kokosový olej na vymazání formy

Slaná verze
8 kousků zeleného českého chřestu - cca 150g 
- nakrájený na 2cm kousky
6 plátků slaniny od farmáře bez cukru - cca 100g 
- nakrájená na centimetrové kostičky
10 cherry rajčat - nakrájené na čtvrtky
20g ghí
sůl, pepř
Volitelně na ozdobení: 
čerstvá pažitka, nastrouhané pecorino

Sladká verze
100g jahod - mražených a nebo čerstvých
100g lesní směsi - mražené a nebo čerstvé
1 lžička medu/kokosového cukru + 1 lžička navíc do těsta - volitelně
1/2 lžičky skořice
20g ghí
Volitelně na ozdobení:
mandlové lupínky, čerstvá máta
Postup:
Předehřejte si troubu na 180° a připravte si pánev/formu, kterou vymažete kokosovým olejem. Orestujte si na pánvi na ghí chřest se slaninou, solí a pepřem, nebo ovoce s kokosovým cukrem a skořicí. A dejte zatím stranou do misky - v případě slané varianty přimíchejte do misky také čerstvá cherry rajčata. Smíchejte si žloutky s kokosovým mlékem/smetanou a přidejte sůl, pepř a nebo kokosový cukr podle varianty, kterou jste si vybrali. Žloutkovou směs přelijte do větší misky. Teď si vyšlehejte bílky (já přidávám vždy špetičku soli). Vyšlehané bílky opatrně zamíchejte do připravené žloutkové směsi. Vylijte těsto do formy. Navrch přidejte sladkou/slanou hotovou směs. A dejte péct na 15 minut do předehřáté trouby. Jezte rovnou z formy ;)
Dobrou chuť,
Míša

You Might Also Like

0 komentářů