EASTER

PALEO EASTER BUNS / PALEO MAZANEČCI

8.4.17

Mazanečci bez lepku, bez obilovin. A přitom lehce vláčné. Letos nehodlám dělat výjimku ani na Velikonoce - není totiž proč. O přípravě tohoto receptu jsem dlouho přemýšlela. V hlavě jsem pořád dokola vymýšlela, jak by to mohlo fungovat i s kvasnicema, které dodávají mazancům a vánočkám tu svoji neodolatelnou chuť. No a je to tu. Funguje to. A je to skvělé. 
Serving: 12 muffin buns
Prep time: 90 mins
Bake time: 25 mins
Ingredience:
1 1/2 hrnku namletých kešu ořechů 
- pokuste se co nejjemněji na mouku - větší cennově výhodnější balení zakoupíte např. zde, nebo tady a nebo taky tady :) 
1 hrnek kokosové mouky 
- kupuju na mouku obyčejný sušený strouhaný kokos a namelu si sama v mixéru
1/2 hrnku tapiokového škrobu - koupíte zde
2 žloutky od šťastných slepiček
3 lžíce ghí
1 malý hrnek kokosového mléka 
- např. AroyD - na Honest Marketu ho také najdete
1 balení kvasnic - 42g
1 lžíce medu
špetka soli
kůra z jednoho citrónu
1 lžička prášku do pečiva - bez lepku a fosfátů
2 lžíce "karamelové směsi" do čoko bonbonů (rozmixováno cca 8 datlí, 1 lžička koko oleje, vanilka a špetka soli)
1 celé vejce na potření
mandlové lupínky na posypání
Postup:
Nejdříve si připravte kvásek. Ohřejte lehce kokosové mléko, aby bylo vlažné. Přidejte med, zamíchejte a přidejte rozdrolené kvasnice a dejte vzejít na teplejší místo zhruba na 15-30 minut. Mezitím si vyšlehejte ghí a žloutky. Do této směsi přidejte "karamelovou směs" a znovu prošlehejte. Směs přendejte do velké mísy, přidejte citrónovou kůru, kvásek, kokosovou mouku, tapiokový škrob a přes sítko namleté kešu ořechy, sůl a prášek do pečiva. Vypracujte těsto, které bude lehce řidší (ale ne hodně tekuté) a dejte vykynout na teplejší místo zhruba na jednu hodinu. Pak si předehřejte troubu na 180° na horní dolní ohřev. Vyložte si formu na muffiny papírovými košíčky. Těsto naporcujte pomocí lžíce do jednotlivých forem a naplňte je téměř po okraje. Pomažte vyjíčkem, zasypte mandlovými lupínky a dejte péct na 180° deset minut. Poté teplotu snižte na 150° a pečte dalších 15 minut. Poté troubu vypněte a pootevřte dvířka trouby, aby chladla postupně a muffiny v ní nechte dalších 15 minut. Poté vyndejte. 
Doufám, že vám budou chutnat tak jako mně :))))
Míša

You Might Also Like

0 komentářů