MAIN DISH

APERITIVO MOMENT / NEDBALÉ CHŘESTOVÉ ZÁHONKY

29.4.17

Do poslední chvíle jsem váhala, jestli se účastnit nebo neúčastnit. Nakonec je to tu. Můj příspěvěk do soutěže Aperitivo moment v rámci Food Blog Roku. Zadání soutěže sice zní celkem jednoduše:
"Představte si, že jste otevřeli svoje vlastní bistro. Potřebujete vymyslet malé jídlo k drinku, na které Vám budou chodit po práci hosté z celého okolí."
Ale byl to oříšek. Pro mě je symbolem jídla k drinku - ať už je alko nebo nealko - že ho prostě celé naberete a sníte. Jednohubka. Finger-food. Jednoduše něco k zobání. Ale nebyla bych to já, abych zároveň nepřemýšlela, aby i to málo obsahovalo tak akorát kvalitního masa, zeleniny a tuků. Zároveň jsem si představovala něco, co bude chutné i studenější. Něco, co bude představovat zahrádku a nebo záhonky přímo uprostřed vašeho stolu. Něco, co bude roztomilé a zároveň originální. A jelikož jsem už od Velikonoc měla v hlavě nápad servírování jídla ve skořápkách šťastných vajíček (ve kterých se už běžně předpěstovávají rostlinky a bylinky), vznikly tyto Nedbalé chřestové záhonky :) K tomu jsem připravila osvěžující nealko drink z Crodina pro Míru (ledová tříšť, Crodino, šťáva z grepu, perlivá voda) a pro sebe čistou verzi - ledová tříšť, šťáva z grepu, šťáva z pomeranče, perlivá voda). 

Chřest v "hlíně" jednoduše vezmete a naberete jím Řepovo-celerovou vyšlehanou "půdu". Utrhnete si řeřichu a sklidíte mrkev a ředkvičky v Petrželové majonéze. 
Ingredience
Chřest v "hlíně":
250g mletého krůtího masa od farmáře
1/2 červené cibule
1/2 lžičky soli
špetka pepře
3 lžíce strouhaného ovčího sýra gouda
2 lžíce změklého ghí
1 lžička mleté sladké papriky
1 velká lžíce nakrájené petržele
baby chřest zelený
olivový olej

Řepovo-celerová vyšlehaná půda:
2 malé řepy
1/4 velkého celeru
1 velká snítka čerstvého rozmarýnu
sůl, pepř
2 lžíce ghí

Petrželová majonéza:
1 vejce
200-250 ml olivového oleje
1/4 lžičky soli
pepř
2 lžičky hořčice bez cukru
1 lžička citrónové šťávy
2 lžíce nasekané petržele
-vše pokojové teploty

Dále:
řeřicha
očištěná a pokrájená zelenina - mrkev, ředkvičky
skořápky od šťastných vajíček
očištěné plato od šťastných vajíček

Postup:
Nejdříve je potřeba přichystat skořápky. Ty vložte do horké vody s octem a opatrně omyjte. Poté je dejte usušit/péct na pár minutek do trouby při střední úrovni (10-15min na 150°), aby se dokázaly zbavit případných nevítaných parazitů. Nenechte je tam moc dlouho, ať moc nezkřehnou. 
Rozvrhněte si skořápky do prolisů plat a do volných mezer rozmístěte řeřichu. Pokud máte kupovanou řeřichu ve vaničce, jednoduše nastříhejte její půdu a vložte do prolisu plata kam uznáte za vhodné. Připravte si zdobné cukrářské špičky se širokým otvorem a dva sáčky. 
Pro Chřest v "hlíně" je potřeba smíchat mleté maso s najemno nakrájenou cibulí, ghí, solí, pepřem, sýrem, petrželí a mletou sladkou paprikou. Nejlíp vám to půjde rukou, aby se všechno hezky spojilo. Omyjte si baby chřest a připravte plech vyložený pečícím papírem. Vytvarujte si z masové směsi malé rádoby placky a obalte jimi konce chřestu tak, aby vám vytvořily na chřestu hroudičky/oválky. Vyložte na plech "naležáka". Číhající konce chřestu zakápněte olivovým olejem a zlehka osolte a opepřete. Pečte v předem předehřáté troubě na 180° 10 minut. Poté teplotu zvyšte na 220° a pečte dalších 10 minut. Poté vyndejte a nechte vychladnout. 
Řepovo-celerová vyšlehaná "půda". Řepy s celerem oloupejte a nakrájejte na tenčí plátky. Dejte do hrnce a zalijte minimem vody (tak aby byla zelenina ponořená). Vodu osolte, přidejte celou snítku rozmarýnu, přiklopte poklicí a pomalu duste. Duste přibližně 15-20 minut. Poté přendejte zeleninu do mixéru, přidejte ghí, špetku soli a pepře a asi 3 lžíce vody z hrnce. Rozmixujte na tužší pyré. Nechte vychladnout. Popřípadě vložte i do lednice. 
Petrželová majonéza. Já ji připravuji v mixéru. Ale vystačíte si i s tyčovým mixérem s nástavcem metličky. Jinak opravdu upozorňuji, že je potřeba mít všechny přísady pokojové teploty, aby se majonéza nezdrcla a povedla se :) Nejdříve vložte do mixéru/nádoby vejce, sůl, pepř, citrónovou šťávu a hořčici. Promixujte. A pak nastavte chod mixéru na lehký střední stupeň a pomalu postupně (nejlépe z nádoby se zobáčkem) přikapávejte za stálého mixování olivový olej dokud tam nenalijete celé množství. To stejné platí pro mixování ručním mixérem. Jakmile dosáhnete konzistence majonézy, vmíchejte nasekanou petrželku a dejte vychladit do lednice.
Servírování. Do jednoho sáčku se zdobnou špičkou vložte pyré, do druhého majonézu. Naplňte jimi připravené skořápky. Do Řepovo-celerové "půdy" vložte vychladlé Chřesty v "hlíně" a do majonézy připravenou mrkev a ředkvičky. Servírujte do prostřed stolu s drinky. 
           

You Might Also Like

0 komentářů