MAIN DISH

BABA GANOUSH / BABAGANUŠ

29.3.17

Pomalu přichází sezóna čerstvé zeleniny - třikrát jupíí. Tak vás chci trochu navnadit, stejně tak sama sebe! Lilek :) Dlouho jsem znala lilek pouze jako součást grilované zeleniny v restauracích a doma pak nevěděla, kam ho kromě ratatouille zeleniny zapracovat. Pak jsem si vzpomněla, že jsem vlastně kdysi při mém delším pobytu v Turecku chutnala Babaganuš. Babaganuš patří k orientálním pokrmům, přesněji pochází z Libanonu, ale své různé úpravy má i právě v Turecku, Egyptě, Rumunsku i Indii. Dá se použít jako dip, omáčka, nebo jako salát či příloha.  Je hodně výrazný, proto k němu (jako příloze) vždy volím jemné a již ne moc kořeněné maso - sahám po kuřecím, krůtím či lososu. A kromě sezamové pasty tahini, je recept nenáročný, takže stojí za vyzkoušení. 
Serving: 2 cups
Prep time: 5 mins
Bake time: 45 mins
Ingredience
2 ks lilku
3 lžíce sezamové tahini pasty 
- můžete si vyrobit vlastní, ale dá se koupit běžně ve zdravých výživách a větších supermarketech, jistota je i tady u Gabči na eshopu 
2 stroužky česneku - vylisované
1/8 lžičky mletého chilli
1/4 lžičky mletého římského kmínu
1 lžička soli
3 lžíce citrónové šťávy

K podávání:
olivový olej
hrst petržele
1 lžička opražených sezamových semínek

Postup:
Předehřejte troubu na 250° a vyložte si plech pečícím papírem. Do celých lilků píchněte párkrát vidličkou a dejte je celé na plech. Pečte zhruba 45 minut dokud nebudou měkké a nezačnou se rozpadat. Teď je musíte nechat vychladnout. Mezitím si připravte do mixéru tahini, česnek, sůl, citrónovou šťávu, chilli a římský kmín. Lilky podélně rozřízněte na poloviny a vyškrábněte dužinu. Tu nechte vykapat alespoň 3 minutky v cedníku. Pak ji přidejte k ostatním surovinám do mixéru a rozmixujte do hladka. 
Lilky můžete také místo trouby dát podélně rozpůlené na gril a grilovat z obou stran zhruba 10 minut. 
Tradičně se Babaganuš podává na talíři nebo v mělké misce, pokapaný olivovým olejem a zasypaný petrželí a opraženým sezamovým semínkem. Takže jak vidíte na fotce, já ho podávala hodně netradičně :D Petržel i sezamové semínko zůstalo zapomenuté v misce v kuchyni.. Pro příště se polepším a fotky pro inspiraci ještě dodám :) 

Dobrou chuť,
M.

You Might Also Like

0 komentářů