MAIN DISH

SWEET POTATO TOASTS / BATÁTOVÉ TOUSTY

13.2.17

Batátové tousty. Nejedná se o žádný super složitý recept. Spíš vám chci sdílet nápad, jak si oživit snídani, oběd, večeři, svačinu či pohoštění pro hosty.. Jsou navíc vhodné (podle druhu obložení) i jako jídlo při Whole30, takže třikrát jupíííí právě pro ty z vás, co už nebaví k snídani vaječná variace.. Takhle moc variabilní batátové tousty jsou, protože dokáží zasytit :) Navíc jsou přeci bez lepku a na talíři to s nimi vypadá super barevně, tak je vyzkoušejte! 
Serving: 2 persons
Prep time: 10 mins
Bake time: 20 mins
Ingredience:
1 velký batát
olivový olej
špetka soli

Obložení:
cokoliv co máte rádi
Já preferuju:
mačkané avokádo s koriandrem, vajíčka (natvrdo, míchaná, benedikt), domácí nutellu, mandlové máslo, prosciutto, baby špenát, kozí sýr, granátové jablko (to jsou ty červené bobulky na fotce, kdyby někdo netušil..), a další a další..
Postup:
Předehřejte si troubu na 200°C. Batát oloupejte (nemusíte), omyjte a osušte. Nakrájejte zhruba na 0,5 cm pláty a zlehka je potřete rukou olivovým olejem z obou stran a mírně osolte. Vyložte si plech pečícím papírem, vyložte na něj pláty batátu a pečte zhruba 15-20 minut. Mezitím si připravte všechno obložení, co máte rádi, a jakmile batáty budou hotové, jen všechno obložte a vychutnejte. 

Dobrou chuť, 
Míša

You Might Also Like

0 komentářů