BABY FOOD

MORNING APPLE SALAD / RANNÍ JABLEČNÝ SALÁT

11.12.16

Jsou rána, kdy Lauře a manželovi připravuji čerstvá smoothie, teplé kaše a nebo ty nevařené. A jsou rána, kdy někam spěcháme a já se pak snažím ušetřit čas s přípravou jídla na minimum. K jedněm takovým ranním jídlům patří i tento Jablečný salát. Dělala ho už má mamka a já ho milovala. Tvoří ho 6 ingrediencí, které máme během podzimu a zimy snad vždy doma. Jednou z ingrediencí jsou ovesné vločky. A tak když mě oslovili, jestli se nechci účastnit soutěže s recepty z ovesných vloček společnosti EMCO, měla jsem hned jasno a šla do toho :) Stejně domů pro rodinu kupuju právě tyto.. 
Doporučuju dětem až od ukončeného 9. měsíce a déle.  
Ingredience:
500g jablek - cca 3 střední jablka
1 pomeranč 
100ml kokosového mléka - můžete nahradit třeba jedním malým kelímkem jogurtu nebo kysané smetany
6 lžic ovesných vloček 
1 lžička skořice
50g nesířených rozinek

Postup:
V mixéru nahrubo nasekejte jablka se slupkou, rozinky, kokosové mléko a oloupaný pomeranč ("loupu" ho tak, že si pomeranč nakrájím na silné plátky a kůru okrájím nožem - rychlejší snadnější a nemáte nic za nechty). Pak přidejte ovesné vločky a skořici a pořádně promíchejte. Pro větší děti a dospělé přidejte také v části mixování 50g lískových ořechů a nebo jen zasypte ořechy při servírování :) Já na fotce použila Vánoční granolu, kterou vám brzy taky nasdílím. 
Na závěr:
Oves jako takový je přirozeně bezlepkový, ale bohužel bývá běžně během pěstování, sklízení či mletí kontaminován pšenicí, ječmenem a nebo žitem. Proto doporučuju celiakům a lidem s alergií na lepek pečlivě vybírat oves, ovesné vločky s označením bezlepkový, kdy výrobci zajišťují, že ke kontaminaci nedošlo. Článek o obilovinách jste už četli? 

Míša 

You Might Also Like

0 komentářů