BABY FOOD

CHRISTMAS JAM / VÁNOČNÍ DŽEM

15.12.16

Džem vonící po Vánocích. Ani nepoznáte, že je bez rafinovaného cukru a klasického želírování. Tím je vhodný i pro děti :) Marmeládu jsem prodávala na Vánočním brunchi a zaprášilo se po něm na tolik, že jsem prodala i poslední velkou sklenici, kterou jsem měla načatou pro ochutnávky :) A jelikož byl takhle moc žádaný, tak tady máte recept.

Ingredience na cca 1,5 litru marmelády:
1,5 kg nakrájené dýně
3 střední jablka - pokrájená
šťáva z 5 pomerančů
10 ks hřebíčku
3 ks badyánu
3 ks celé skořice
šťáva z 0,5 citronu
3 lžíce medu
100g kokosového cukru
cca 2 lžíce citrusového pektinu (nebo dle vaší potřeby) - doporučený poměr 10g na 1 kilo ovoce - citrusový pektin je přírodní želírující složka - dá se sehnat na internu třeba zde, tam si o něm můžete přečíst rovnou více informací
Postup:
Dýni, jablka, pomerančovou šťávu a koření vložte do hrnce, zalijte vodou a uvařte do změknutí. Nechte v hrnci vychladnout a marinovat do druhého dne. Druhý den vyndejte skořici, badyán a hřebíčky a důkladně rozmixujte. Přiveďte opět pod bod varu a vmíchejte med a citrónovou šťávu. V misce si smíchejte část kokosového cukru s pektinem a přidávejte dle potřeby. Pořádně zamíchejte, aby se nevytvořily hrudky a ozkoušejte, zda marmeláda již želíruje. Lžičkou naberte marmeládu na čistý talířek, nechte chvilku vystydnout a pak zkuste, jak hodně marmeláda po talířku "teče" či "neteče".. Až se vám bude zdát, že želíruje tak akorát, přestaňte přidávat cukr s pektinem. Ještě horké plňte marmeládou vyvařené sklenice a ihned zavíčkujte. Džem můžete také zavařit při 80° na 15 minut. S pektinem můžete marmelády takto uchovávat v suchu až 1 rok. Já si marmeládu nejraději mažu na tenhle oříškovo-semínkový chleba, na dýňovo-batátové placky a nebo přidám lžičku do paleo kaše. 
Tip na závěr: Kdo má rád zázvor, přidejte do ingrediencí navíc cca 80g čerstvého zázvoru nakrájeného na tenké plátky.  

Míša


You Might Also Like

0 komentářů