PALEO

ALMOND LINZER / MANDLOVÉ LINECKÉ

9.12.16

Tohle linecké těsto mě úplně dostalo. Snažila jsem se vytvořit takové, kde nebudu muset použít žádný cukr a ani klasickou nebo celozrnnou mouku. Nemyslím si, že je špatné polevit z různých diet během Vánoc. Ale někdy prostě zdravotní stav nedovolí ani takovéto menší vychýlení. Takže pokud jste na stejné lodi se mnou - pojďte do toho! U tohoto těsta jsem zkoušela různé poměry, až jsem došla k tomuto finálnímu. Navíc jsem potřebovala i nějakou kyselejší marmeládu na slepování, která dá lineckému finální tečku. Zvolila jsem proto kombinaci čerstvých brusinek, které jsou teď v obchodech k dostání, a mražených borůvek. A mňaaam!!
Jo a pro Lauru je to taky ideální ;) Takže se nebojte dát i dětem..
Ingredience na 1 plech:
150g mandlové mouky - nejlépe si mandle umelte sami doma, nebo kupte zde
cca 70g tapiokové mouky + více podle potřeby - koupíte například zde
2 žloutky
50g rozpuštěného ghí/másla
50g medu - cca 2-3 lžíce - s množstvím opatrně kvůli tomu, aby drželo správně těsto
1/2 lžičky vanilky - ta se dá někdy špatně sehnat, nemám moc ráda lusky, takže nakupuji zde
špetka soli
1 lžička jedlé sody

Postup:
Vše smíchejte a prohnětejte do pevnějšího těsta. Pokud se vám bude zdát, že těsto není ještě dostatečně pevné, přidejte ještě tapiokovou mouku. Pak těsto vložte do fólie a nechte alespoň hodinku vychladit v lednici. Předehřejte si troubu na 130° - já použila horkovzdušnou funkci. Těsto si vyválejte mezi dvěmi potravinářskými fóliemi do tenké placky (a nebo za použití tapiokové mouky bez fólie) a vykrajujte. Pečte zhruba 15 minut. Nechte vychladnout a pak namažte marmeládou. (recept níže)
Marmeláda, množství na 1 větší sklenici:
cca 200 g čerstvých brusinek
půl balení mražených borůvek
šťáva z 1 citronu
kokosový cukr dle potřeby - koupíte zde
- popřípadě citrusový pektin pro želírování - citrusový pektin je přírodní, více info a zakoupení zde

Postup na marmeládu:
Svařte brusinky s borůvkami a citronovou šťávou a přidejte kokosový cukr podle chuti. Jakmile bude vše svařené do marmelády, rozmixujte a můžete přidat špetku citrusového pektinu (doporučený poměr je 10g pro 1 kilo ovoce). Já ho nepřidávala, protože jsem si dělala marmeládu opravdu jen na toto linecké a nezdálo se mi, že by bylo většího želírování potřeba. Nechte marmeládu vychladnout a pak namažte na linecké a slepujte ;) Pokud byste dělali marmelády více a chtěli byste si ji schovat, stačí ji ještě horkou přelít do vyvařené sklenice a ještě teplé zavíčkovat. Můžete ji pak zavařit při 80° zhruba na 15 minut. 

Linecké skladujte v krabici stejně jako to originální. 
Míša

You Might Also Like

0 komentářů