DIY

ALMOND BUTTER / MANDLOVÉ MÁSLO

19.10.16

Mandlové máslo zbožňuju od té doby, kdy moje tělo přestalo protestovat a nevrací mi údery v podobě alergické reakce. Díky, paleo! :) 
Másla jsem začala nejdříve kupovat. V podstatě se dá říct, že se to vyplatí, pokud narazíte na cenovou akci. Nutno ale dodat, že když začnete trochu pátrat, tak je na trhu více druhů a ne všechny jsou pro tělo to pravé.... Mandlové máslo může být krásně světlé krémové (nejpravděpodobněji je dělané z předem namočených a pak následně usušených mandlí -  tzv. raw), nebo tmavé (z pražených mandlí). Co se týče toho, co je pro tělo to nejzdravější a nejlépe stravitelné - je to máslo raw. Pražené mandle dodají máslu tu pravou chuť. A takhle mi prostě chutná. Ale klidně pražení prostě vypusťte. 
Obě másla jsou v pořádku ale jen za předpokladu, že jsou vyrobena z mandlí loupaných. Slupka je problém. Pro tělo. Tak se určitě mrkněte na etikety, z jakých mandlí je vyrobeno to, které si chcete právě koupit..
Pokud vlastníte silnější mixér, máte vyhráno. Vy ostatní se musíte obrnit pevnou vůlí a dát máslu čas, abyste mixér neuvařili. Určitě ale snadnějšímu mixování pomůžete např. přidáním kokosového oleje a trochy vody. 
Mandlové máslo přidávám nejčastěji do mých Raw energetických kouliček, raw čokoládové polevy,  smoothies, dresinků, nebo "bagruju" rovnou ze sklenice :))) A prý je to navíc skvělá potravina pro pleť díky obsahu vitaminu E. 

Super na tomto receptu je, že k výrobě oříškového či semínkového másla podle tohoto postupu můžete použít i jakékoliv jiné oříšky a semínka. 

Ingredience:
2 hrnky loupaných mandlí
špetka soli

Postup:
Předehřejte troubu na 150°. Vysypte mandle na plech s pečícím papírem a pečte zhruba 15-20 minut, dokud lehce nezezlátnou. Potom je vyndejte z trouby a nechte chvilku vychladnout. Vložte mandle do mixéru a mixujte společně se solí dokud nedostanete krémovou pastu. Pokud vlastníte kvalitní silný robot, zabere vám to pár minut. Pokud ne, může mixování zabrat i 20 minut. Během procesu bude potřeba alespoň dvakrát seškrabat mandle ze stěn mixéru. 
Já hotové máslo skladuju v ledničce. Dá se ale skladovat i při pokojové teplotě ve vakuově uzavřené nádobě až týden. 

Ať se povede!
Míša
>>>>>>><<<<<<<

You Might Also Like

0 komentářů