PALEO

RAW ENERGY BALLS

10.6.16

Energetické kouličky jsem si začala dělat už v těhotenství. Přivedla mě na to kniha Lahodně s Ellou, ale jelikož jejím základem byly mandle a mandlové máslo, musela jsem zvolit jinou kombinaci. A tak jsem dost experimentovala. Používala slunečnicová semínka, přidávala tahini, kokos a vždy byly dobré. Jenže jsem letos na jaře zjistila dvě věci - mandle mi už problémy nepůsobí (díky #paleo - ostatní ořechy ještě vyzkoušené nemám) a ty čokoládové kouličky nejsou s mandlemi a mandlovým máslem jen dobré, ale přímo skvělé! A když místo sušených datlí, které se musí předem namáčet, použijete datle čerstvé (zde je navíc seženete za super cenu), zjistíte, že se ty kouličky posouvají ještě o další level výše! :) Jsou skvělé pro návštěvy ke kávě, jako svačinka pro dodání energie a pro ukojení chutí na něco sladkého. Proto je dobré mít v ledničce či mrazáku vždy zásoby :))) Tyto kouličky přesně s tímto postupem jsem pro vás připravovala na Restaurant day i na Food Blog Market, a jelikož jste mi je tak strašně moc chválili, tak tady je recept..
Serving: 20 balls
Prep time: 15 mins
Chill time: at least 1 hour
Ingredience:
1 hrnek mandlí - volitelně: předem namočte do vody alespoň na 8-12 hodin, vodu slijte (takto se neutralizují nežádoucí reakce vrstvy enzymů, které jsou na povrchu všech semen, ořechů, zrn či fazolí) 
2 hrnky čerstvých datlí, nebo sušených, které ale předem nechte namočit alespoň na hodinku do vody
2 lžíce mandlového másla - zatím si ho kupuju, až bude výkonnější mixér, budu si vyrábět vlastní
2 lžíce raw kakaového prášku - vyzkoušela jsem spoustu značek, ale nejraději se vracím k tomuto
2 lžíce chia semínek - vždy, opravdu vždy!, předem namáčím ve vodě v poměru 1:5 (chia:voda)
2 lžíce kokosového oleje
Na obalení:
kokos
baobab - díky němu dostanete do těla nejen další prospěšné minerály a vitamíny, ale také budou kouličky lehce šumět 
skořice - momentálně má nejoblíbenější verze
raw kakaový prášek
drcené kakaové boby
pomerančová kůra - určitě pak přidám do vánočního tipu - do těsta přidáte trošku pomletého rozmarýnu, pomerančové šťávy s kůrou a obalíte v kůře - yum!!
ořechy - hodně se obaluje v pistáciích, kvůli jejich nazelenalé barvě :))
a jiné...

Postup: 
Předem necháme namočit do vody a nabobtnat chia semínka (v poměru 1:5), trvá to zhruba 10 min. Do mixéru vložíme předem namáčené mandle a rozmixujeme nahrubo. Přidáme datle, mandlové máslo, chia semínka, kokosový olej, kakaový prášek a mixujeme, dokud nezískáme mazlavou hmotu. Přendáme do misky a dáme zhruba na 30 minut utuhnout do lednice. Následně tvoříme kouličky a libovolně obalujeme. Pokud máte více času, doporučuju si naválet kouličky a opět dát utuhnout do lednice alespoň na půl hodiny a až poté je obalovat. Budou úhlednější a obalování půjde snadněji. ;)
Uchováváme je v lednici max 4 dny. Pokud by vám náhodou po této době ještě zbyly, dejte je do mrazáku. A až přijde chuť, můžete je kdykoliv rovnou servírovat. 

Jestli máte svůj vlastní ozkoušený recept na energy balls, tak sem s ním do komentářů, ráda ho vyzkouším ;)))
Míša
>>>>>>><<<<<<<
I made energy balls during pregnancy for the first time. My inspiration was the book Deliciously Ella. But Ella's balls were created from almonds and almond butter, so I had to choose another combination. So I experimented, quite a lot. I used sunflower seeds, pumpkin seeds, tahini, added coconut and they have always been good. But this spring, I found out two things - I do not have any almonds reactions (thanks #paleo :) - I did not try other nuts yet). The second thing - that chocolate balls made from almonds and almond butter are not just good, they are super great and awesome!!! And if you use instead of dried dates which must be pre-soaked, the original fresh dates, you find out, that those balls are moving to another level above! :) You can make them for your visitors to coffee, or as your snack for energy supply or just to satisfy your craving for something sweet. Therefore, it is good to have them always in the fridge or freezer :))) I prepared those balls in pics with these directions and ingredients bellow for you guys on the international Restaurant Day and first Czech Food Blog Market too. So, enjoy it :)

Ingredients:
1 cup almonds - pre-soaked for at least 8-12 hours are the best
2 cups fresh dates
2 tbsp almond butter
2 tbsp raw cacao powder
2 tbsp chia seeds - I always - really always - pre-soaked them in the water in the ratio 1:5 (chia:water)
2 tbsp coconut oil
Toppings:
shredded coconut
baobab powder - thanks to that you will get more vitamins and minerals, moreover balls will slightly fizz
cinnamon - my fav those days
raw cacao powder
raw cacao nibs
orange zest
nuts
other...

Directions:
Pre-soak chia seeds for about 10 mins in the ratio 1:5. Put pre-soaked almonds into mixer/blender and blend it roughly. Add dates, almonds butter, coconut oil, chia seeds, cacao powder and blend it until you get sticky substance. Put it into bowl and let it chill in the fridge for about 30 mins. Then make balls by hands and use whatever topping you want. If you have more time, I recommend to create balls and then let it chill in the fridge for another 30 mins again without toppings. Balls will be more neater and coating will be much easier. ;) Leave ready balls in the fridge for max 4 days.

Do you have your own recipe for any kind of balls? :) Please, share it in comments ;) I am totally in to try it.. 
xoxo, Michaela

You Might Also Like

0 komentářů