BABY FOOD

GREEN COCONUT / MLADÝ KOKOS S AVOKÁDEM

29.6.16

Pro mě i Lauru jsem objevila super svačinu. Mladý kokos s avokádem. Podávat ale tohle super osvěžení můžete i dětem mezi prvními příkrmy a to již od 6. měsíce ;) Mladý kokos i avokádo jsou skvěle stravitelné a to i u takto malých dětí :) Já osobně mladý kokos zbožňuju a zhruba jednou za dva týdny se v ledničce prostě objeví :) Takže, proč bych se nepodělila i s Laurou. A víte co? Chutná jí to! 
Co se týče samotného mladého kokosu, tak pokud jste to ještě neslyšeli, voda z mladého kokosu hydratuje, léčí, posiluje imunitu, omlazuje pleť, zpomaluje stárnutí, atd...takže se není čemu divit, že ji pijí i herečky z Hollywoodu ;) Pokud stále váháte a nevíte, proč byste do mladého kokosu měli jít kromě toho, že i božsky chutná, tak se koukněte na těchto "10 důvodů proč". Na stejném webu si můžete kokosy rovnou i zakoupit. Ale jsou sehnání i v marketech, někdy i za zvýhodněnou cenu. Já kupuju mladý kokos na Rohlíku a mám u něho nastavenou zvýhodněnou cenu, takže mě vychází na 49,90,-. 
Poznámka: Vždy ho pijte vychlazený ;)
Serving: cca 400 ml
Prep time: 10 mins
Ingredience:
1 mladý kokos - voda + vyškrabané "maso"
1 avokádo

Postup:
Otevřete vychlazený mladý kokos (pokud nevíte jak, tak se zkuste podívat na toto video), vylijte vodu do velké sklenice (kokos má v sobě zhruba 300-500 ml vody). Následně vyškrabejte "maso" z vnitřku kokosu. Do mixéru vylijte zhruba polovinu kokosové vody, zbytek vypijte ;) Přidejte "maso", celé vyloupnuté avokádo a mixujte do hladka ;) 

Pozn.: Pokud byste chtěli toto husté smoothie dosladit, přidejte čtvrt až půl banánu ;)
Míša
>>>>>>><<<<<<<
I found out perfect snack for me and Laura too. Young coconut with avocado. Did you try it already? :) You can serve this super refreshment to children from the 6th months already among their first foods. Young coconut and avocado are perfectly digestible even for such small children :) I personally adore young coconut and I buy about once every two weeks. So why should not I share it with Laura too? And you know what? She likes it! 
Note: Always drink it chilled ;)

Ingredients:
1 young coconut - water + meat from the inside 
1 avocado 

Directions:
Open young coconut. Put the half of its water into blender. The second one just drink and enjoy it ;) Scrape out the meat from the inside of coconut and put it with avocado into blender too. Blend it all together until smooth. 

Note: If you would like to make this smoothie sweeter, just add a quarter or half of banana. 
Enjoy it 
xoxo Michaela

You Might Also Like

2 komentářů