MAIN DISH

PUMPKIN CREAMY SOUP / KRÉMOVÁ DÝŇOVÁ POLÉVKA

18.4.16

Vlastně jsem primárně chtěla povařit zeleninu pro Lauřin příkrm. Ale nakonec jsem využila tu stejnou zeleninu i pro tento krém :) Snadné, rychlé a chutné! A jen stačilo přidat množství..

Serving: 4 portions
Prep time: 10 mins
Cook time: 45 mins
Ingredience:
1 máslová dýně
4 středně velké batáty
1/2 cukety
kuřecí prsa - nejlépe bio kvality
1 lžička čerstvého strouhaného zázvoru
1 lžička kari
1 lžička sladké papriky
1/2 lžičky oregána
sůl, pepř
1/2 - 1 hrnek kokosového mléka
1 lžíce čerstvého koriandru
1 litr vody

Postup:
Dýni, batáty a cuketu omyjeme, oloupeme a nakrájíme. Připravíme si maso, které nakrájíme na pár větších kousků, omyjeme. Vše vložíme do hrnce, zalijeme vodou a přivedeme k varu. Následně vaříme na mírném plameni zhruba 30 minut. Poté vyndáme maso a zeleninu promixujeme ponorným tyčovým mixérem do hladka. Vrátíme na plotnu a přidáme zbytek ingrediencí. Maso si mezitím nakrájíme na tenčí plátky a osolíme. Vzniklý krém prohřeheme a servírujeme. Jako poslední přidáváme maso a koriandr.

Přeju dobrou chuť ;)
Míša
>>>>>>><<<<<<<
Well, I actually prepared food for my little Laura. But I used the same veggie for this creamy soup too in the end. It is easy, quick and tasty! I just added more veggie..

Ingredients:
1 butternut squash
4 midsize sweet potatoes
1/2 zucchini
organic chicken breast
1 tsp fresh grated ginger
1 tsp curry
1 tsp sweet paprika
1/2 tsp oregano
salt, pepper
1/2 - 1 cup coconut milk
1 tbsp fresh coriander
1 liter water

Directions:
Wash, peel and chop butternut squash, sweet potatoes and zucchini. Now prepare the meat which cut into a few large pieces and wash. Put everything in a pot, add water and bring to a boil. Then cook over low heat for about 30 mins. Then take out meat and mix all veggie and remaining water with hand blender until smooth. Add the rest of ingredients and heat this cream. Meanwhile cut the meat into thin slices and sprinkle with salt. Serve the creamy soup into bowls and add meat with coriander at the end. 
Enjoy it!

xoxo Michaela

You Might Also Like

0 komentářů