PALEO

STRAWBERRY & BLUEBERRY RAW CAKE

7.3.16

Tenhle jahodovo-borůvkový dezert je dost podobný svěžímu ovocnému dortíku. Ale došla jsem k názoru, že původní základ - datle + moruše - je daleko chutnější s kakaem, tak jsem se o to s vámi musela podělit :) Čokoláda navrchu navíc posouvá tento dezert o úroveň výš (jahody s čokoládou jsou prostě nejlepší.. :))
Používám na základ opět moruši místo ořechů či semínek, to neznamená ale, že vy musíte také. Prostě experimentujte :) Ale o moruši bych chtěla stručně něco říct. V dnešní době je zařezna mezi superpotraviny. Má vysoký obsah vitamínu C, K, železa, vápníků a dokonce bílkovin. A je také skvělým zdrojem vlákniny. Svou chutí mi trochu připomíná rozinky, ale je daleko chutnější, tak ji také vyzkoušejte. 

Serves: 2 persons
Prep time: 25 min
Chill time: 1 hour

Na dva malé dortíky budeme potřebovat:

Základ:
3/4 hrnku moruše bílé - koupila jsem zde
8 datlí
1 lžička kokosového oleje
1 lžíce raw kakaa

Krém:
hrst mražených jahod
hrst mražených borůvek
6 lžic kokosového mléka
1/2 lžičky vanilky
1 lžíce javorového sirupu - sladit ale můžeme i přidáním datlí nebo použitím datlového, agávového, kokosového sirupu

Topping:
mrazem sušené jahody
moruše bílá


Postup:
Vložte všechny ingredience na základ do kuchyňského mixéru a mixujte, stačí nahrubo. Přemístěte hmotu do připravených forem a upěchujte do tvaru. Vložte do mrazáku a nechte tuhnout zatímco si připravíte krém.
Nyní vložte do mixéru borůvky, 3 lžíce kokosového mléka, 1/4 lžičky vanilky a 1/2 lžíce javorového sirupu a umixujte do hladka. Borůvkový krém nandejte na připravený základ ve formičce a dejte opět na chvilku do mrazáku. Nyní vložte do mixéru jahody, 3 lžíce kokosového mléka, 1/4 lžičky vanilky a 1/2 lžíce javorového sirupu a mixujte do hladka. Jahodový krém nandejte navrch na borůvkový a znovu dejte uležet do mrazáku, alespoň na jednu hodinu. Před podáváním si připravte raw čokoládu. Vyndejte dortíky z mrazáku a jednoduše je čokoládou z vrchu polejte a dozdobte dle libosti :) Nejlépe dortíky ihned sníme a nebo uchováváme v mrazáku (pak ale hotový dezert vyndejte z mrazáku alespoň půl až třičtvrtě hodiny před podáváním).

Dobrou chuť
Míša 

>>>>>>><<<<<<<

This strawberry&blueberry dessert is kind of similar to this fresh fruit tart. But I found out that the original base - dates and mulberies - tastes much better in the combination with raw cacao, so I have to share it with you. :) In addition, chocolate on the top takes this dessert to the next level (strawberries with chocolate are just amazing and delicious combo.. :))
I use for the base mulberries again instead of nuts or seeds. But it does not mean that you have to use it in the same way. Feel free to experiment with nuts and seeds :) But I would like to briefly tell you something about mulberries. Nowadays it is ranked among the superfoods. It has a high content of vitamin C, K, iron, calcium and even proteins. And it is also a great source of fiber. Its taste reminds me kind of raisins but it is much tastier - so try it too. 

Ingredients for 2 desserts:

Crust:
3/4 cup dried white mulberries
8 soft pitted dates
1 tsp coconut oil
1 tbsp raw cacao

Filling:
handful of frozen strawberries
handful of frozen blueberries
6 tbsp coconut milk
1/2 tsp vanilla extract
1 tbsp maple syrup - you can use also date, agave or coconut syrup or just add dates into the filling

Topping:
freeze-dried strawberries
white mulberries

Directions:
Place all crust ingredients into a food processor and mix it into a sticky crumble. Transfer it into a cake form and press into shape. Place it into the freezer to firm up a little while working on the next step.
Now place into food processor blueberries, 3 tbsp coconut milk, 1/4 tsp vanilla extract and 1/2 tbsp maple syrup and mix it until smooth. Scoop this mixture into the prepared tart crust and let chill it again in freezer. Now place into food processor strawberries, 3 tbsp coconut milk, 1/4 tsp vanilla extract and 1/2 tbsp maple syrup and process until smooth. Scoop this strawberry mixture on the blueberry one and let it chill in the freezer at least for one hour. Before serving, get ready raw chocolate. Take out those cakes from freezer and simply pour them with hot chocolate and top it as you wish :) It is best to eat it immediately or you can store it in the freezer (done cakes just take out from the freezer at least half hour before serving).

xoxo
Michaela

You Might Also Like

0 komentářů