PALEO

VALENTINE ICE CREAM TART / VALENTÝNSKÉ ZMRZLINOVÉ DORTÍKY

14.2.16

Oslaďte si na poslední chvíli Valentýna svěžím ovocným dortíkem :) Jeho příprava zabere 15 minut a servírovat ho můžete třeba po valentýnské večeři v pohodlí domova zachumlaní v dece u filmu.. Celý dezert je bez mouky, bez cukru a je tak zatraceně ovocný! Mňam mňam mňam, I feel summer in the air <3

Serves:  2 people
Prep time: 15 min
Freezing time: at least 1 hours

Na dva malé dortíky o průměru 8,5 cm budeme potřebovat:

Základ:
1 hrnek sušené moruše bílé - koupila jsem zde (mají i půlkilové balení :) tak proč troškařit); moruši ale můžete klidně bez obav nahradit oříšky či semínky; já chtěla volit čistě ovocnou verzi
6-8 datlí
1 lžička kokosového oleje

Ovocný krém:
1 hrnek mražených jahod
1/2 hrnku manga - buď čerstvý a nebo také zamrazený
2 datle - nejraději mám tyto
2 lžičky kokosového oleje
3 lžíce kokosového mléka - nejlepší je toto
1/2 lžičky vanilkového extraktu
volitelně - malou hrstku bazalky a citrónové/limetkové kůry

Postup:
Vložte všechny ingredience na základ do kuchyňského robotu/mixéru a mixujte, dokud nedostane lepkavou drolící se hmotu. Přemístěte hmotu do připravených forem a upěchujte do tvaru. Vložte do mrazáku a nechte tuhnout zatímco si připravíte ovocný krém.
Vložte všechny ingredience na ovocný krém do kuchyňského robotu a mixujte dohladka. Když si ovoce vyndáte z mrazáku alespoň 20 minut předem, bude se vám krém mixovat snadněji. A teď už jednoduše nandáme krém na připravené základy a napovrchu uhladíme. Zasypeme citrónovou/limetkovou kůrou a dáme zpátky do mrazáku minimálně na hodinu. Pokud necháte dortíky v mrazáku déle - jako já přes noc, protože to bylo překvapení pro snoubence - určitě je vyndejte alespoň 30-45 minut předem před servírováním. 
Samozřejmě si můžete udělat jakoukoliv velikost dortu, jakou budete chtít - jednoduše jen přidáte více ovoce..

Jinak tento zmrzlinový ovocný krém - říkám mu nice cream - je také výborná záležitost k snídani. Stačí po rozmixování ovoce pouze zasypat domácím müsli, oříšky či semínky a máte na letní dny vystaráno. 

A co připravujete vy pro své polovičky k Valentýnskému menu? :)
Míša


>>>>>>><<<<<<<

Sweeten your Valentine`s Day by fresh fruit tart :) Whole dessert is gluten free, sugar free, dairy free and consists mainly of fruit! Nomnomnom, I feel summer in the air <3

Ingredients for 2 tarts in size 8,5 cm

Crust:
1 cup dried white mulberries; but you can also use nuts or seeds instead; I prefer fruit version :)
6-8 soft pitted dates
1 tsp coconut oil

Filling:
1 cups frozen strawberries
1/2 cup frozen or fresh mango
2 soft pitted dates
2 tsp coconut oil
3 tbsp coconut milk
1/2 tbsp vanilla extract
optional - a small handful of basil and lemon/lime zest

Directions:
Place all crust ingredients into a food processor and process into a sticky crumble. Transfer into a tart pan and press into shape to form a shell. Place into the freezer to firm up a little while working on the next step. 
Place all filling ingredients into a clean food processor and process until smooth. You can let the fruit thaw out just a little first so it blends easier if you like. Scoop this mixture into the prepared tart crust. Smooth out the top and place back into the freezer for at least an hour to firm up fully. If you leave it longer in the freezer - for example overnight like me because I prepared it as a surprise for my fiance - take it out from the freezer at least 30-45 mins before serving. 
You can make whatever size of tart you want, of course :) just add more fruit.. 

This yummy fruity nice cream is really good for summer breakfasts - just add your homemade granola, some nuts or seeds and start your day..

And what is your Valentine`s menu for your love?
xoxo Michaela

You Might Also Like

4 komentářů

 1. Pristi Valentyn je jasnej! Supr recept;)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc, Baruš ;) tyhle raw dezerty jsou stejně nejlepší hlavně v létě na osvěžení..

   Smazat
 2. Sušené moruše jako základ, to je parádní! Díky moc za inspiraci!

  OdpovědětSmazat